Druháci jsou pilné včelky

• Mgr. Ivana Sekaninová
  • Mgr. Marie Spáčilová

A to nejen při učení, ale také při spolupráci, malování, vyrábění a získávání zajímavých informacích o včeličkách.

Knížky, instruktivní videa, pohádky, informace od včelařů, pracovní listy, včelí matematické příklady, rýsování pláství, diskuse, předávání si informací, zpěv písní i čtení básniček – to vše nás při výuce provázelo. Téma ohledně včelek nás velmi zaujalo.

Několik zajímavostí:

Včela medonosná je užitečný hmyz.

Královna (matka) je v úlu jen jedna a za život zplodí až milion včelích miminek.

úlu má každý své povinnosti: strážkyně, kojičky, krmičky, stavitelky, létavky, čističky, trubci.

Mezi včelí produkty se řadí med, vosk, mateří kašička i včelí jed.

V pátek 27.05. se všichni žáci druhých tříd vydali do parčíku, kde na skupinky dětí čekala včelí výprava. Ta se skládala ze 14 úkolů zaměřených na jarní přírodu. Tajenkou bylo najít odpověď na tuto otázku. Co tě každé jarní ráno nenechá spát dlouho?

Tipnete si?

Správnou odpovědí je jarní zpěv ptáků. A protože žáci byli opravdu pilní jako ty malé včelky, čekala na všechny sladká odměna.

Dobře jsme se bavili a výuku si hezky zpestřili.